Jak dochází k erekci

Jak dochází k erekci

Dosažení erekce vyžaduje přesný sled kroků ve Vašem těle. Spouštěče a opakovací mechanismus erekce zahrnuje: nervové impulsy v mozku, míše, v oblasti penisu a následnou odezvu ve svalech, vláknitých tkáních, žilách, tepnách a v okolí komor penisu. K poruchám erekce dochází, když se některý z kroků naruší.

Penis - jak dochází k erekci

Jak dochází k erekci

V penisu se nacházejí dvě komory (corporacavernosa), které procházejí celou délkou orgánu. Komory jsou vyplněny houbovitou tkání a obalené membránou (tunica albuginea). V houbovité tkáni se nacházejí hladké svaly, vláknité tkáně, výplňové prostory, žíly a tepny. Urethra - trubice pro vývod moči a ejakulátu - je uložena pod dvěma komorami a je obklopena houbovitý tělískem (corpus spongiosum).

Mechanismus erekce se spouští hmatovou nebo psychickou stimulací, případně oběma současně. Impulsy z mozku a lokálních nervů vyvolají uvolnění svalů v komorách penisu, čímž umožní krvi proniknout tepnami do komor a vyplnit výplňové prostory. Krev v komorách vytvoří tlak a penis se začne zvětšovat.

Dostatečné prokrvení penisu vyvolává jeho ztopoření - erekci. Membrána pomáhá zadržet krev v komorách penisu, čímž zajistí udržení erekce během pohlavního styku. Po ukončení působení pobídek nebo po sexuálním vyvrcholení se kontrakcí svalů v penisu zastaví přítok krve. Otevřou se výtokové kanálky a krev začne z penisu odtékat žilami. Jde o zpětný chod mechanismu erekce, kdy penis klesá a zmenšuje se.

Co je testosteron?

Testosteron je mužský pohlavní hormon tvořený ve varlatech. Největší množství testosteronu mají mladí muži v pubertě. Právě v tomto období jim začíná růst ochlupení, rýsuje se jim svalstvo a samozřejmě se zvyšuje sexuální aktivita. Testosteron má totiž na muže tyto účinky:

  • Kvalitní a plnohodnotný sexuální život
  • Pevnější svalstvo
  • Pevnější a delší erekce
  • Více fyzické síly a energie
  • Lepší psychický stav
  • Menší pravděpodobnost závažných onemocnění, například srdce

Jak zvýšit testosteron?

Pokud jste ve věku, kdy je hladina testosteronu ve vašem těle stále nižší, zřejmě byste chtěli vrátit staré dobré časy. Opět se cítit plní fyzické ale i psychické energie a užívat si skvělý sexuální život. Hladinu testosteronu je možné zvýšit několika způsoby.

Přírodní testosteron

Tento způsob zvyšování hladiny testosteronu je známý od pradávna. Tajemství spočívá v rostlině Tribulus Terrestris, tedy Kotvičník Zemní. Podávání extraktu z této rostliny může zvýšit hladinu testosteronu až o 30%. Kromě nárůstu svalové hmoty se muž může těšit i z pevné erekce a kvalitnějšího sexuálního života.

Testosterónové injekcie

Tyto injekce je možné podávat mužům až ve vyšším věku života, a to tehdy, když se jejich vlastní produkce testosteronu zastaví. Léčba testosteronovými injekcemi trvá po čtyřicátém roce života většinou dlouhodobě. Jde o takzvané opětovné nastartování mužského organismu.

Testosteron v tabletkách

V případě, že vás trápí snížená sexuální potence, je vhodné uvažovat o zvýšení hladiny testosteronu právě formou tabletek. Kvalitní přípravky na zlepšení potence a erekce obsahují totiž výtažek z rostliny Tribulus Terrestris. Jedním z nich je například i Zerex Ultragold, který je vhodný pro muže po čtyřicítce, kteří řeší zmiňované problémy spojené s nízkou hladinou testosteronu.

Vliv testosteronu na mužskou erekci

Vzpomínáte si ještě, milí pánové, jakou chuť na milování jste měli v pubertě? V době kdy byla hladina testosteronu ve vašem těle optimální. A všimli jste si, jak se vaše chuť na postelové aktivity s věkem snižuje? Není za tím nic jiného, než nedostatek testosteronu. Nejen to, že vaše erekce už není tak pevná jako kdysi. Dokonce nejste schopní ani dosáhnout orgasmu. Sexuální aktivita je pro vás doslova zátěží a raději se podíváte na film v televizi nebo strávíte večer na gauči. Pokud máte na krku osmdesátku, je to v pořádku. No ale po čtyřicítce ještě není ten správný čas, abyste zanevřeli na sex a stal se z vás zakulacený morous. A pokud jste dokonce ještě ani čtyřicáté narozeniny neoslavili, jde vysloveně o problém. Splodit díte může být v tomto případě nedosažitelný cíl. Snížená hladina testosteronu má za následek také i menší množství spermií, jejich sníženou pohyblivost a v důsledku toho, zmiňovanou neplodnost.