Erekce a problémy s ní

Erekce a problémy s ní

Co je erekce?

Přirovnává se k hydraulické události, která je regulována hormony a nervy. Ty umožňují, aby se zvýšil přítok krve a skladování krve v rámci topořivých těles přítomných v penisu. Tento proces vede ke zvýšení tlaku a rozvoji tvrdosti a tuhosti penisu. Jednoduše a laicky řečeno, penis se při erekci vzpřimuje a prodlužuje. Zároveň se při erekci zvětší průměr vaší močové trubice a spermiím tak umožní rychlejší cestu ven.

Jak dochází k erekci?

Začíná se už ve vašem mozku a její mechanismus se spouští právě pomocí mechanické nebo psychické stimulace, může též probíhat pomocí obou současně. Tato stimulace vysílá impulzy do mozku, které umožňují zvýšení průtoku krve v komorách penisu a ten se začně zvětšovat. Když se penis dostatečně prokrví, vyvolává stopoření nebo jinak erekci. Tento proces erekci musí disponovat funkčností a koordinovaností. Jakmile něco v tomto probíhajícím ději erekce chybí, dochází k různým problémům.

Druhy erekce

Existují tři různé druhy erekce.

  1. Reflexní Reflexní erekci vyvolaná stimulací penisu
  2. Psychogenní můžete zažít prostřednictvím představivosti, ale i podnětů viduálních, sluchových nebo čichových
  3. Noční erekce projevuje se ve fázi spánku, je tedy podvědomá.
Chcete vědět více o tom jak dochází k erekci?

Problémy s erekcí příčiny

Proč mají někteří muži problém s erekcí?

K tomu, aby k erekci vůbec došlo, je nevyhnutelná souhra nervových, psychologických, endokrinních a cévních faktorů. A jak některý z těchto faktorů selhává, nastávají problémy s erekcí. Konkrétní příčiny problémů s erekcí můžou být například tyto:

Zdravotní problémy

Z této kategorie jsou příčinou erektilní dysfunkce hlavně kardio-vaskulární nemoci jako je vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol. Problémy s erekcí však způsobuje i cukrovka, onemocnění močových cest a úrazy.

Psychika

Říká se, že za většinou zdravotních problémů stojí problémy s psychikou a stresem. A je to tak i s erekcí. Příliš mnoho stresu v práci, ale i v osobním životě má jistě vliv na nedostatečnou erekci. U zvýšeného stresu se totiž uvolňuje hormon kortizol, který snižuje hladinu testosteronu.

Užívání některých léků

Platí to hlavně o antidepresivech, které mají velký vliv na mužské libido. Snižují chuť na sex a také brání kvalitní mužské erekci. Negativní vliv může mít i dlouhodobé užívání léků na kardio-vaskulární onemocnění.

Nedostatek vitamínů a minerálů nebo nesprávná strava

Problémy mužům způsobuje hlavně nedostatek zinku. Ten se totiž stará o produkci testosteronu v mužském těle a má samozřejmě vliv na kvalitu mužské erekce.

Nedostatek pohybu

Čím vyšší váha, případně více cholesterolu, tím slabší erekce. Takže heslo – „V zdravém těle, zdravý duch“ – v tomto případě stoprocentně platí.

Nadměrné pití alkoholu a kouření

Vliv cigaret a alkoholu na celkový zdravotní stav je zřejmý. A mají také vliv na oběhový systém těla. A bez dostatečného prokrvení penisu nebude žádná erekce!

Hormonální problémy

Ty se můžou projevit hlavně u mladých mužů v pubertě, ale i u mužů ve zralejším věku a to hlavně po padesátém roce života. Sem můžeme hlavně zařadit nedostatek testosteronu.

Neurologická onemocnění

K selhávání erekce může dojít v důsledku epilepsie, roztroušené sklerózy, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby ale také v důsledku různých poranění míchy.

Samozřejmě příčin erektilní dysfunkce může být mnohem více. Často je příčinou skrytá choroba a jejím projevem je právě erektilní dysfunkce. Pokud jste se v předešlých bodech „nenašli“ a přeci jen poruchami erekce trpíte, určitě byste měli navštívit lékaře! Nepleťte si však erektilní dysfunkci s obyčejným selháním. O erektilní dysfunkci se dá mluvit až tehdy, pokud k selhání dochází permanentně po několik měsíců. Občasné výjimečné selhání není ještě zdravotním problémem a jeho příčinou může být například jen tělesná únava.

Chcete vědět více o příznacích poruchy erekce ?

Zlepšení erekce

Zásady na zlepšení erekce

Strava

Důležité je jíst potraviny, které mají pozitivní vliv na vaše srdce. Kvalita erekce ve velké míře závisí na krevním oběhu. Zdravé srdce zabezpečí spolehlivou erekci.

Cvičení

Je to jednoduchá, laciná a přece účinná metoda. Zlepšuje celkové zdraví a přímo ovlivňuje zlepšení erekce prostřednictvím zvýšení hladiny neurotransmiterů v penisu a testosteronu v krvi.

Stres

Současný moderní svět přináší mnoho pozitiv, ale vytvořil i fenomén – stres. Zvýšená hladina stresového hormonu kortizolu snižuje hladinu testosteronu, což se může projevit i problémy s erekcí.Proto pokud chcete zlepšit erekci vyvarujte se nadměrnému stresu.

Doplňky výživy

Dodržujete všechny zásady zdravého životního stylu, ale problém přetrvává? V tomto případě můžete zkusit léky a nebo doplňky výživy na zlepšení erekce. Zvolit si můžete mezi volně prodejnými léky nebo léky na předpis.

Vyzkoušejte certifikovaný doplňek výživy Zerex!

Zerex je dostupný i bez předpisu. Jeho složení je jedinečné, protože jako první produkt využívá extrakt tradičních bylin v kombinaci s důležitFproblými aminokyselinami. Jeho účinnost je garantovaná zárukou a spojeností klientů nejen v USA, ale i v EU.